Jest wiele pięknych miejsc na wakacje, a wśród nich dobrym wyborem zawsze są europejskie miasta. Oferują one mnóstwo atrakcji dla spragnionych wrażeń turystów, piękne widoki, unikatowe zabytki, najlepsze restauracje i świetną bazę noclegową. Jeżeli twoim marzeniem zawsze były wakacje w Rzymie, nie zastanawiaj się długo nad realizacją tego marzenia. Do tego wyjątkowego miejsca niewątpliwie warto się wybrać i to praktycznie o każdej porze roku, gdyż jest ono gotowe na podróżujących w każdym miesiącu. Latem oczywiście następuje kumulacja turystów i wówczas najtrudniej jest o dobry nocleg, a ceny są wyższe. Dodatkowo wszędzie trzeba spędzić sporo czasu na samym staniu w kolejkach. Miejsca, które trzeba koniecznie odwiedzić są latem wręcz oblegane przez turystów, którzy potrafią wytrwać w kolejce do muzeum nawet kilka godzin, byle tylko nie przegapić wyjątkowej okazji i zaliczyć wszystkie ważne miejsca w Rzymie.

Zwiedzanie Rzymu możemy rozpocząć od niezapomnianej wizyty w Watykanie. Muzea watykańskie i kaplica Sykstyńska to obowiązkowe punkty na mapie każdego, kto odwiedza wieczne miasto. W tym miejscu najlepszym wyborem będzie wycieczka z przewodnikiem, który poprowadzi nasz pobyt tak, aby był on niezapomniany. Przewodnik turystyczny zadba o to, żeby oczom turystów nie umknęły najważniejsze punkty zwiedzanych miejsc oraz uraczy ich dawką opowieści i historii, tak ściśle związanych z tymi niesamowitymi miejscami. Zwiedzanie Rzymu to bowiem niewątpliwie wycieczka związana z historią. Bazylika świętego Piotra z placem, na którym wierni spotykają się z Papieżem na długo utkwi w pamięci każdego, kto się tam znajdzie.

Kolejnym miejscem, które z pewnością zobaczy podczas zwiedzania Rzymu jest Koloseum. Ten pomnik historii już wraz z pierwszym spojrzeniem przenosi do odległych czasów i mówi nam mnóstwo o historii tego miejsca. Koloseum jest jak pocztówka z Rzymu, jest to bowiem chyba najbardziej rozpoznawalne miejsce w tym mieście. Wybierając się tutaj warto kupić bilety wcześniej przez internet, żeby nie utknąć w kilometrowej nieraz kolejce turystów, więcej info na koloseum bilety. Nieraz trzeba w pełnym słońcu oczekiwać na swoją kolej, ale wrażenia które z nami pozostaną są warte poświęcenia. W perspektywie czasu nie będziemy przecież pamiętać tych drobnych niedogodności, bo przyćmi je blask i wyjątkowość zwiedzanych zabytkowych miejsc. Wszystko, co warto zobaczyć w Rzymie zostanie z nami na długo i będzie cieszyć nas we wspomnieniach.

Trzeba wiedzieć, że nie w każdym miejscu dozwolone jest robienie zdjęć, a w niektórych, jak na przykład w muzeach watykańskich wymagane jest zachowanie odpowiedniego ubioru. Strój plażowy zachowajmy więc na wizytę na włoskich plażach, a do miejsc zabytkowych ubierzmy się skromnie i wygodnie. Kolejnym pomnikiem historii na mapie Rzymu jest Panteon. Jest to jedna z najlepiej zachowanych budowli starożytnego Rzymu, co pozwoli nam naprawdę poczuć historię tego miasta na własnej skórze. Nasz album ze zdjęciami po wizycie w Rzymie będzie wyglądał jak pocztówka z wakacji, to jest pewne. Zwiedzanie Rzymu to prawdziwa przyjemność dla każdego, kto lubi podróże i kocha historię. Warto zabrać tam też dzieci, które z czasem docenią to co widziały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *